top
logo

Lawendowy Winec baner

 

banerZarzeccy

 

190x380 jesien


joop001-800x1131

Newsletter

Reklama

banner TK 190x380

rabat15press3


greece-3

Baner-joop

banner TK 570x170

InfoKultura
Wacław Wantuch "AKTY" Email

Stara Galeria ZPAF zaprasza na wernisaż wystawy Wacława Wantucha "Akty".

Wernisaż w obecności autora -  poniedziałek, 10 stycznia 2011 o godz 18.00

Wystawa czynna od 10.01 do 04.02 codziennie w godzinach 12.00- 18.00

 

Olympus Polska i Stara Galeria ZPAF w Warszawie zapraszają na wystawę fotografii aktu autorstwa wybitnego artysty tego gatunku Wacława Wantucha, absolwenta Krakowskiej ASP i autora kilku albumów fotograficznych aktów kobiecych. Czterdzieści czarno białych fotografii, prezentowanych w formie dużych wydruków to wybór z ostatnich dziesięciu lat pracy fotografa. Wacław Wantuch, absolwent Krakowskiej ASP i członek ZPAF-u od 2008 roku od wielu lat konsekwentnie realizuje w fotografii tematykę aktu kobiecego. Jest autorem kilku albumów fotograficznych publikowanych regularnie od 2000r. Wystawie w Starej Galerii będzie towarzyszyć prezentacja najnowszego albumu artysty, wydanego w wersji polsko-angielskiej i opatrzonego wstępem Hanny Bakuły. Album ten  nie jest zwykłą kontynuacją wydanych wcześniej przez Wydawnictwo BOSZ zbiorów „Akt" i „Akt 2". Owszem, z poprzednimi łączy go osoba autora fotografii – Wacława Wantucha. Nadal też – jak pisze autorka wstępu Hanna Bakuła – akty przypominają  „rzeźby klasyczne, czarno-białe układanki pełne tłumionych emocji", natomiast odróżniają się samą koncepcją artystyczną. Zdjęcia modeli w dużej mierze nawiązują do przywoływanych przez bogatą wyobraźnię czytelnika figur i brył geometrycznych. Tworzą tym samym nową jakość odbioru i poszerzają pole interpretacyjne, wzmacniając jednocześnie doznania estetyczne.

Na wernisażu obok autora gościć będziemy Hannę Bakułę  oraz przedstawicieli firmy Olympus.

 
Ponad 3000 osób weźmie udział w 5. Biegu "Policz się z cukrzycą" Email
W ciągu 3 tygodni wyczerpano limit 3047 zgłoszeń do piątej edycji Biegu WOŚP "Policz się z cukrzycą". Impreza odbędzie się 9 stycznia w centrum Warszawy podczas XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na uczestników, poza samym biegiem, czeka jeszcze nietypowy konkurs.

Uczestnicy biegu pokonają 5-kilometrową trasę wiodącą głównymi ulicami Warszawy, m.in. Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, i Alejami Jerozolimskimi. Start i meta zawodów będą zlokalizowane w pobliżu sceny głównej przed Pałacem Kultury i Nauki.

Ci, którzy jeszcze nie zapisali się do biegu, mają na to szansę. W dniu imprezy rozdane zostaną te pakiety startowe, które nie zostały odebrane przez zarejestrowanych wcześniej zawodników. Zapraszamy zatem w najbliższą niedzielę przed PKiN - do biegania lub kibicowania.

Bieg WOŚP "Policz się z cukrzycą" to nietypowe zawody sportowe. Zawodnicy nie ścigają się ze sobą o miejsca na podium, a cała impreza ma charakter happeningu.

Dodatkowo, organizatorzy przygotowali dla zawodników nietypowy konkurs. Dwie osoby (kobieta i mężczyzna), którzy wezmą udział w biegu w najbardziej oryginalnych nakryciach głowy, otrzymają specjalne puchary i nagrody od sponsora imprezy, Banku BPS.

Celem biegu i całej akcji "Policz się z cukrzycą" jest nakłonienie producentów żywności do zamieszczania informacji dla diabetyków na opakowaniach produktów żywnościowych. Produkty z nadrukowanym logo akcji oraz wartościami odpowiednich przeliczników pozwalają cukrzykom dawkować odpowiednią ilość insuliny po ich spożyciu. Więcej informacji o programie TUTAJ.

Więcej informacji o biegu na www.bieg.wosp.org.pl

 
Warsztaty i wykłady podczas Warszawskich Targów Tańca i Fitnessu Email
Organizatorzy Warszawskich Targów Tańca i Fitnessu (22-23 stycznia 2011) zapraszają na warsztaty i wykłady prowadzone podczas imprezy.

Zapisy na zajęcia trwają już na oficjalnej stronie internetowej targów www.taniec-fitness.pl. Tam też dostępny jest szczegółowy program całego wydarzenia.

Odwiedzający targi mają do wyboru liczne warsztaty z różnych form tańca i fitnessu: pilatesu, dance aerobic, hip-hop aerobic czy zumby. Odbędzie się także wykład dotyczący zdrowej diety i analizy składu ciała.

Zajęcia poprowadzą uznani choreografowie znani m.in. z programu You Can Dance oraz profesjonalni trenerzy międzynarodowej szkoły fitness IFAA.

Warszawskie Targi Tańca i Fitnessu to pierwszy tego typu projekt w Polsce. Celem wydarzenia jest umożliwienie mieszkańcom Warszawy zapoznania się w jednym miejscu z ofertą wielu różnych szkół tańca i klubów fitness oraz producentów sprzętu, odzieży czy suplementów diety. Wstęp na targi jest bezpłatny.

Więcej informacji na www.taniec-fitness.pl.

 
« pierwszapoprzednia8182838485868788następnaostatnia »

Strona 88 z 88

sandra-www-min

travel-ecolines


bottom

Copyright © 2010 - 2011 www.PressZone.pl