top
logo

Lawendowy Winec baner

 

banerZarzeccy

 

190x380 jesien


joop001-800x1131

Newsletter

Reklama

banner TK 190x380

rabat15press3


greece-3

Baner-joop

banner TK 570x170

InfoKultura
Teo Vafidis poprowadził warsztaty kulinarne towarzyszące premierze książki "Filozofia smaku"! Email

Warsztaty kulinarne towarzyszące premierze książki "Filozofia smaku" odbyły się w czwartek 22 czerwca w Studiu Kulinarnym w Warszawie. Poprowadził je autor książki i mistrz kulinarny Teo Vafidis.

W warsztatach z mistrzem udział wzięli m.in. dziennikarze i fotoreporterzy, którzy przygotowali potrawy na podstawie przepisów z książki „Filozofia smaku": Na stołach zagościły wyborne potrawy takie jak starożytna sałatka z pęczakiem i dressingiem z granatu, spanakopitakia - różki z ciasta filo z nadzieniem szpinakowym czy ośmiornica z fentułem i zielonymi oliwkami z miasta Retimno.

Więcej…
 
PRZYGODA Z OGRODNIKIEM - Najlepsza komedia krymianalna sezonu! Email

Spektakl „Przygoda z ogrodnikiem", którego premiera odbyła się w Teatrze IMKA przyciągnął plejadę znakomitych gości. Aktorów oklaskiwali i składali im gratulacje: Premier Kazimierz Marcinkiewicz, Ryszard Petru, Anna Głogowska, Anna Oberc, Anna Korcz, Anna Dec, Agnieszka Jastrzębska, Artur Chamski, Barbara Pasek, Dorota Michałowska, DJ Adamus, Dr Krzysztof Gojdź, Ilona Wrońska i Leszek Lichota, Izabela Trojanowska, Łukasz Jakóbiak, Jarosław Jakimowicz, Krzysztof „Kasa" Kasowski, Paulina Drażba - Kamińska, Paulina Koziejowska, Piotr Zelt, Dorota i Paweł Deląg, Ryszard Rembiszewski oraz Tomasz Karolak.

Więcej…
 
Plejada gwiazd w spektaklu "Skok w bok"! Email

W nowym spektaklu „Skok w bok" wystąpiło wiele znanych aktorów i aktorek. Między innymi Anna Iberszer, która ma na swoim koncie wiele sztuki m.i. w Teatrze Och i Polonii i często wyjeżdża w trasy. Teraz zobaczymy ją w Capitolu. Komedia pod oryginalnym tytułem „Fringe Benefits", autorstwa Donalda Churchilla i Petera Yeldhama popularność zyskała na londyńskim West Endzie, a następnie także we Francji, w Niemczech, czy w RPA.

 


Polską wersję w reżyserii Andrzeja Rozhina będziemy mogliśmy zobaczyć w poniedziałek 19 czerwca w Teatrze Capitol.  Kolejny premierowy pokaz odbędzie się 5 dni później. W sztuce występują m.in.: Monika Krzywkowska, Anna Iberszer, Andżelika Piechowiak, Dorota Chotecka, Michał Milowicz, Robert Wabich, Paulina Holtz, Joanna Moro, Jacek Kopczyński, Sławomir Zapała, Michał Malinowski, czy Adam Fidusiewicz.

Więcej…
 
Teo Vafidis, polski Grek zaprasza! Podróż po kulturze i kuchni Grecji! Email

Grecy słyną ze swojego sposobu bycia, temperamentu, antycznej kultury, tradycji, ale przede wszystkim – kuchni. Delikatne mięsa, wyborne sery, świeże owoce morza, wytrawne wina... Teo Vafidis w książce „Filozofia smaku" zabiera czytelników w kulinarną wyprawę po najwspanialszych zakątkach Grecji (Edipresse Książki, premiera 10 maja).

 

Teo Vafidis z pochodzenia jest Grekiem, ale z wyboru Polakiem. Od wielu lat ambasador greckiej kultury i kuchni, którą przybliża w wielu programach telewizyjnych. Teraz w książce „Filozofia smaku" wspomina, że zamiłowanie do gotowania zaszczepiła w nim babcia jeszcze w dzieciństwie. Opowiada także o swoich początkach w zawodzie oraz miłości do Małgorzaty, dla której przeprowadził się do Polski. Teo Vafidis prowadzi czytelników także przez najważniejsze miejsca w Grecji, śladami kultury, tradycji i smaków, prezentując ulubione przepisy kuchni greckiej, które każdy może przygotować w swoim domu.

Więcej…
 
Polska aktorka Paulina Gałązka robi karierę w Skandynawii! Email

Polska aktorka, Paulina Gałązka, znana szerokiej publiczności z serialu "Pierwsza miłość" będzie za chwilę obchodzić rocznicę swojego ślubu. Jej wybranek, Sindre Sandemo, jest Norwegiem, młodzi poznali się w Łódzkiej Szkole Filmowej i od tego czasu "dzielą życie" na Oslo, Warszawę i Wrocław. Na szczęście aktorka przyznaje, że lubi latać samolotami. Dzięki temu, że mieszka za granicą ma też możliwość grania w skandynawskich produkcjach.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 88

sandra-www-min

travel-ecolines


bottom

Copyright © 2010 - 2011 www.PressZone.pl