top
logo

Lawendowy Winec baner

 

banerZarzeccy

 

190x380 jesien


joop001-800x1131

Newsletter

Reklama

banner TK 190x380

rabat15press3


greece-3

Baner-joop

banner TK 570x170

Kasia Cichopek zaprasza na Światowy Dzień Ziemi! Email

Już jutro 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi. Dlatego w tym szczególnie ekologicznym miesiącu Europejska Platforma Recyklingu organizuje Wielki Finał akcji edukacyjno - ekologicznej „Zbieraj z klasą". We wtorek 25 kwietnia na Stadionie Legii w Warszawie zwycięskie szkoły, którym udało się zebrać największe ilości zużytych baterii i elektrośmieci zostaną nagrodzone za swoje ekologiczne zaangażowanie.

Konferencję i część oficjalną koncertu poprowadzi aktorka, prezenterka telewizyjna i mama: Katarzyna Cichopek.

Na scenie wystąpią: idolka dzieci i młodzieży - Honorata Skarbek oraz ambasadorzy projektu: Konrad „Kony" Czarkowski - lalkarz medialny, Mariusz Totoszko - wokalista i Justyna Tomańska - aktywna mama.


W projekcie „Zbieraj z klasą" uczestniczy ponad 1000 placówek oświatowych z całej Polski. W okresie od września 2016 r. do marca br. ich przedstawiciele zebrali łącznie 26 ton zużytych baterii i 62 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Średnia liczba baterii i elektrośmieci, które mogłyby zanieczyścić środowisko, ale zostały zebrane i przekazane do recyklingu przez operatora projektu - firmę Remondis, wyniosła odpowiednio: w przypadku zużytych baterii 135 kg na szkołę, w przypadku zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego 321 kg na szkołę. To nasz wspólny sukces!

 

Laureatem I miejsca został Zespół Szkół z miejscowości Wielowieś w Wielkopolsce , który zebrał 330 kg baterii i 4630 kg elektrośmieci, wygrywając nagrodę główną: wycieczkę do kompleksu wypoczynkowego Vacansoleil na Słowenii z kempingiem muzycznym od Najlepsze dla dzieci. Laureatem II miejsca zostały Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Wydrzy z Podkarpacia, którzy zebrali 80 kg baterii i 3400 kg elektrośmieci, otrzymując nagrodę w postaci wycieczki do parku rozrywki „Jura Park" w Bałtowie. III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. W. Popiela w miejscowości Wysoka w Wielkopolsce za zebranie 270 kg baterii i 2920 kg elektrośmieci, wygrywając wycieczkę do parku rozrywki „Farma Iluzji" w Trojanowie.


- Wszyscy mamy jedną matkę, matkę naturę. Dlatego należy o nią dbać. Ja zawsze byłam wrażliwa na punkcie przyrody i tę samą wrażliwość przekazuje dzisiaj swoim dzieciom. Uczę ich jak żyć ekologicznie. Zwracamy szczególną uwagę na zwierzęta, rośliny i dbamy o nasze środowisko. Nawet podczas prostych czynności domowych zwracamy na to szczególną uwagę - mówi aktorka i eko mama - Kasia Cichopek.


To już czwarty rok projektu edukacyjno - ekologicznego „Zbieraj z klasą". Jesienią 2016 r. kiedy organizatorzy wystartowali tę edycję, odwiedzili 10 miast z terenu całej Polski, aby szerzyć ekologiczne przesłanie. Wśród nich znalazły się: Susz, Kołobrzeg, Koronowo, Kazimierz Dolny, Sulejówek, Krynica - Zdrój, Włocławek, Pabianice, Gorzów Wielkopolski i Dzielnica Żoliborz m. st. Warszawy. Jak widać ich trasa przyniosła rekordowe efekty.


Wstęp na Stadion Legii dla zwycięskich szkół bezpłatny, dla pozostałych gości na podstawie zaproszeń.


Więcej informacji o projekcie na stronie: www.zbierajzklasa.pl


Video zaproszenie od Kasi Cichopek:
https://www.youtube.com/watch?v=n_FGTjAG56w

Materiał Prasowy

 

sandra-www-min

travel-ecolines


bottom

Copyright © 2010 - 2011 www.PressZone.pl